Mikor forduljon hozzánk?

Tisztelt Szülő!

Alapítványunk 3 – 10 éves korú gyermekekkel foglalkozik. Ha az alábbi tünetlistából legalább kettőt jellemzőnek érez gyermekére vagy mindennapjaikra, érdemes felkeresni alapítványunkat.

• nem alakul ki spontán, vagy hagyományos nevelési eszközökkel nem alakítható ki a család számára élhető napirend (alvás, evés, játékidő), illetve nehézségek a mindennapi családi életben: szófogadás, szabálykövetés, utazás, vásárlás...
  • szélsőséges hangulatingadozások (ok nélküli sírások, megnyugtatás, sírás-nevetés inadekvát)
  • nem alakul, nem fejlődik a tapasztalatokkal párhuzamosan a félelemérzet
  • kommunikációs problémák: elmaradás a beszédfejlődésben, önkifejezési-önmegértetési problémák, „hiszti”
  • szemkontaktus hiánya vagy felületes, esetleges megvalósulása
  • testkontaktus elutasítása vagy bizarr korlátozása, esetenként szélsőséges bizalom idegenek iránt is
  • repetitív mozgások, mozdulatok izgalom vagy öröm esetén
  • a környezet kirekesztése - nem figyel, nem reagál… „magának való”
  • nehézségek a bölcsődei, óvodai beilleszkedésben
  • csoportos helyzetekbe, feladathelyzetekbe nehéz bevonni, érdeklődését fenntartani
  • az átlagostól eltérő gondolkodási készségek, lemaradások, hiányok
  • Az általunk alkalmazott komplex gyógypedagógiai terápia mozgásterápiás elemeiből adódóan segédeszközzel vagy kerekesszékkel közlekedő, súlyos fokban mozgássérült gyermekeket, - aki 3 kor után nem képes hely-, illetve helyzetváltoztató mozgásra - nem tudunk ellátni.